FAQ

ZASADY WYNAJMU

Jakie motocykle i quady posiadamy?

Informacja o ofercie znajduję się na stornie głównej. Motocykle pochodzą od autoryzowanych dealerów producenta. Każdy motocykl ma podstawowy pakiet ubezpieczenia OC. Na życzenie – można dokupić dodatkowe ubezpieczenie NNW i AC – w takim przypadku musisz się liczyć ze zwiększoną stawką wynajmu.

Czego potrzebuję aby wynająć motocykl?

Wymagamy prawa jazdy kat A, ukończony 21 rok życia oraz karta kredytowa jako forma płatności oraz depozyt. W zależności od okresu najmu ale również doświadczenia kierowcy – depozyt może wynieść od 500 zł do 3000 zł. Depozyt przyjmujemy w formie gotówkowej oraz w formie blokady rachunku karty kredytowej. W przypadku 3-ego wynajmu pojazdu przez tę samą osobę i zwrotu pojazdu w stanie niepogorszonym – nie pobieramy depozytu.

A jak to wygląda w przypadku wynajęcia quada?

W przypadku quadów wystarczy prawo jazdy kat B dla pojazdów z homologacją. W przypadku korzystania rekreacyjnego, przeprawowego

Jaki jest rocznik motocykli i quadów?

W przypadku motocykli są to głównie motocykle 3-6 letnie. Motocykle są w idealnym lub co najmniej bardzo dobrym stanie. Motocykle są przygotowane do wyjazdów zarówno w dalekie trasy i z dużym obciążeniem (pasażer, bagaż). Motocykle są serwisowane co najmniej raz w sezonie i obowiązkowo co 10 000 km i posiadają odpowiednie badania techniczne. Quady pochodzą z rocznika 2011 i 2012 i z reguły są to pojazdy nowe, zakupione bezpośrednio u dealera. W przypadku quadów posiadamy przede wszystkim quady nowe, serwisowane w Polsce.

Jak szybko będą Państwo w stanie potwierdzić rezerwację?

Rezerwacja zostaje potwierdzona w ciągu 24 godzin (mailowo lub telefonicznie).

Czy istnieje możliwość dostarczenia pojazdu pod wskazany adres?

Tak. dysponujemy odpowiednią przyczepą, dedykowaną do transportu motocykli i quadów? Dostarczenia motocykla w obrębie miasta stołecznego Warszawa lub w odległości 30 km od Łomianek – transport pojazdu jest bezpłatny. W przypadku dostarczenia pojazdu

Czy możliwy jest wynajem samego kasku lub innego asortymentu?

Tak, koszt kasku to 39 PLN za dobę. Dla wynajmu dłuższego niż 4 doby – kosz wynajęcia kasku wynosi 0 zł. Koszulka odblaskow, kufry/sakwy boczne oraz blokada antykradzieżowa są zawarte w cenie wynajmu. Wynajmujący jest zobowiązany korzystać z blokady pojazdu w chwili kiedy nie jest używane. Na życzenie – dla wynajmujących pojazd na 4 lub więcej dni – wypożyczamy również pas nerkowy oraz ochraniacze (protektory) na czas wynajmu pojazdu.

PŁATNOŚĆ

Co się stanie w przypadku kolizji/wypadku motocykla lub quada?

Zgodnie z regulaminem klient odpowiada za szkody do kwoty 2500 PLN. Jednak w przypadku rażącego naruszenia warunków umowy (np. jazda pod wpływem alkoholu, udział w zawodach motocyklowych) wypożyczalnie może domagać się dodatkowego odszkodowania.

Czy istnieje możliwość zapłaty gotówką?

Tak. Ale preferujemy płatności kartą – tym bardziej, że blokada środków na karcie jest najodpowiedniejsza i najbezpieczniejsza dla obu stron. Przyjmujemy wyłącznie karty kredytowe, tłoczone VISA, MASTERCARD, DINNERS, AMEX. Nie akceptujemy płatności kartami do obsługi elektronicznej (VISA Electron, Maestro, Cirrus) - z płaskim nadrukiem.

W jaki sposób dokonać płatności za wynajem / kaucję?

Przelew na konto lub gotówką przy odbiorze motocykla. Płatność odbywa się z góry. Nr konta FM Bank: 07 2530 0008 2057 1067 6736 0001. w tytule przelewu należy wpisać (przykład) „tytułem wynajmu pojazdu w terminie 1-10 sierpnia 2012”.

Czy kaucja jest zwrotna?

Tak, w momencie zwrotu motocykla w takim samym stanie, jak przy odbiorze (żadnych uszkodzeń, zbiornik paliwa z takim samym stanem jak przy odbiorze itd.), kaucja jest zwracana w ciągu jednego dnia roboczego na konto z którego przyszedł przelew lub zostaje zdjęta blokada z karty kredytowej wynajmującego.

Jak liczona jest doba wynajmu?

Wynajem pojazdu liczony jest od godz. 9.00 w dniu odbioru/dostarczenia pojazdu. Pojazd należy zwrócić do godz. 17.00. W przypadku zwrotu pojazdu po tej godzinie, naliczana będzie oplata za kolejną dobę.

WYPADEK / KRADZIEŻ / USZKODZENIA

Jaka jest procedura postępowania w przypadku uszkodzenia motocykla w wypadku lub kradzieży? Czy pojazdy posiadają polisę AC?

Szczegóły dotyczące tego typu przypadku są opisane w Regulaminie, dostępnym na stronie Rent & Ride. Nie wszystkie pojazdy posiadają polisę AC – istnieje jednak możliwość wykupienia okresowego ubezpieczenia, m.in. NNW.

Czy ponoszę koszt ewentualnych uszkodzeń pojazdu?

Tak. W chwili zawierania umowy, sporządzany jest protokół zdawczo-odbiorczy pojazdu przed i po zdaniu. W chwili odnotowania różnic stanu jakościowego i wizualnego pojazdu po zdaniu pojazdu, uznaniowo są szacowane koszty napraw. Kwota naprawy lub usunięcia uszkodzeń pomniejsza zwracaną kaucję lub pobierana jest bezpośrednio z limitu karty kredytowej w chwili jej odblokowywania.

ZASADY KORZYSTANIA

Czy podpisujemy Umowę wynajmu / podnajmu pojazdu?

Tak, każdorazowo podpisywana jest umowa, w które zdefiniowany jest okres i termin wynajmu pojazdu. Nieodzownym elementem Umowy jest Regulamin, szczegółowo opisujący zasady, prawa i obowiązki wynajmującego pojazd Rent & Ride. Wzór umowy jest do pobrania Umowa wynajmu

Czy są limity przejechanych kilometrów?

Nie. Po prostu wypożyczasz jeździsz do woli.

Czy mogę wyjechać za granicę Polski?

Tak. Oznacza to zwiększoną kwotę kaucji. Należy uprzedzić o tym zamiarze przed rozpoczęciem najmu (zgoda przesłana mailem jest wiążąca). Lista krajów do których można wyjeżdżać a w których obowiązują świadczenia ubezpieczeniowe zawarte są w Regulaminie. Wyjazd do krajów niezdefiniowanych w Regulaminie jest bezwzględnie zabroniony. Wypożyczalnia nie jest jednak w stanie zapewnić obsługi serwisowej oraz podmiany motocykla w przypadku awarii. Wyjazd za granicę Rzeczpospolitej Polskiej nie wiąże się z dodatkowym kosztem.

Czy istnieje możliwość wynajmu pojazdu przez osobę trzecią?

Tak. Należy pamiętać, że wynajmujący odpowiada materialnie za szkody wyrządzone przez kierowcę i musi posiadać kartę kredytową i podpisać umowę najmu. Odbierający pojazd musi mieć wręczony voucher Rent & Ride, kopię umowy zawartej z wynajmującym oraz posiadać odpowiednie uprawnienia do prowadzenia motocykla / quada. Istnieje też możliwość otrzymania i wręczenia vouchera / kuponu zakupionego przez wynajmującego i przekazania go w formie elektronicznej lub papierowej przez Rent & Ride. W przypadku nieprawidłowej eksploatacji motocykla odbiór zepsutego pojazdu odbywa się na koszt Najemcy.
Rent & Ride | © Copyright | ul. Jeziorna 8 K, 05-092 Łomianki woj. mazowieckie | kuba@rentandride.pl | tel. +601 829 903